woman-254720_640

Buty jak marzenie

Historia tych butów wpisuje się nie tylko w umocnienie wiary, że amerykański sen naprawdę może się ziścić. Rozwój firmy Timberland to natomiast scenariusz na świetny film, jak również opowieść, w którą każdy chciałby uwierzyć. Timberlandy stworzone zostały przez pasjonata, który chciał ułatwić życie ciężko pracującym robotnikom. Obuwie to powstało w odpowiedzi na konkretne potrzeby określonej grupy osób. Szybko jednak zyskiwały na popularności. Na początku nosili je pracownicy fabryki, w której pracował ich twórca. Potem zdominowały rodzimy, północnoamerykański rynek. Obecnie timberlandy to buty noszone na całym świecie. Nie są tanie, ale zdaniem konsumentów warte każdej złotówki. Przede wszystkim dlatego, że w czasach masowej produkcji i miernej jakości, timberlandy pozostają  niezawodne. To buty nie do zdarcia, które nadają się na każde warunki, zapewniają ciepło, są wygodne i chronią przez wilgocią.

Za co kochamy timberlandy

Fundamentem popularności tych butów jest wspomniana niezawodność. Warto jednak przypomnieć, na jakie elementy szczególny nacisk kładł twórca timerlandów. A były to:

  • tworzenie butów techniką bezszwową
  • korzystanie z najlepszych materiałów
  • projektowanie wodoodpornego obuwia, dobrze znoszącego kontakt z wilgocią
  • stawianie na profesjonalizm pracowników
  • ochrona przyrody

Krok w przeszłość

Historia timberlandów sięga aż pięćdziesięciu lat wstecz. Jednak do dzisiaj flagowe produkty tej firmy pozostają w dużym stopniu te same. Oczywiście Timberland jako marka rozwija się, co widać chociażby w coraz bardziej świadomym podejściu do ochrony środowiska naturalnego. Niemniej jednak to, co od początku było najlepsze w tej firmie, wciąż odgrywa ważną rolę. Producent stawia mianowicie na świetne projekty, które następnie realizuje przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Timberland oparł się pokusie masowej produkcji byle jakich produktów. Wciąż stawia na jakość i ta konsekwencja wychodzi mu na dobre. Na świecie marka ma mnóstwo wiernych klientów, którzy noszą timberlandy nie tylko do pracy. Poza tym grono zadowolonych użytkowników wciąż się powiększa. Trudno by było inaczej. Po okresie fascynacji tanimi podróbkami ludzie na ogół wracają do sprawdzonej jakości. W myśl zasady, że lepiej mieć mniej rzeczy, ale korzystać z tych najlepszych.

Timberlandy dla każdego

Jednym z najważniejszych czynników, które zadecydowały o sukcesie marki Timberland, jest umiejętność dostrzegania wciąż nowych grup konsumenckich. W ten sposób marka kojarzona głównie z obuwiem męskim dosyć szybko dostrzegła szansę tworzenia butów także dla kobiet. One również cenią sobie jakość, ale przykładają też wagę do wyglądu. Z tego między innymi powodu damskie timberlandy mają nieco łagodniejsze kształty, występują w różnych kolorach, a nawet mają koturny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>