nike-1201596_640-1

Airmaxy

W czym tkwi sekret butów Nike Air Max?

Lubiane i znane airmaxy, czyli buty Nike Air Max, zostały stworzone z myślą o komforcie wszystkich biegaczy. Już od wielu lat cieszą się one niesłabnącą popularnością niemal od początku swojego istnienia. To właśnie za sprawą airmaxów  rok 1987 można uznać za datę przełomową na rynku obuwia sportowego, które przestało być już tylko niezbędnym elementem stroju sportowców, ale także stylowym dodatkiem stylizacji w klimacie casual albo street.

Nie tylko na siłownię

Już dawno buty treningowe przestały obowiązywać wyłącznie na boisku czy salach fitness. Obecnie mogą być one z powodzeniem modnym dodatkiem na co dzień. Airmaxy natomiast urosły już dziś niemal do rangi symbolu i ikony związanej z trendem na biegania. Do powstania tego modelu przyczyniła się pewna przypadkowa podróż do Paryża, w czasie której czołowy projektant koncernu Nike, czyli Tinker Hatfield, zachwycił się futurystyczną budowlą, w jakiej mieście się muzeum sztuki nowoczesnej, czyli sławne Centre Georges Pompidou. Designer postanowił stworzyć model obuwia z systemem, który pozwalałby zajrzeć do wnętrza podeszwy buta. Ten innowacyjny i rewolucyjny projekt wzbudził, rzecz jasna, niemałe kontrowersje w całej branży. O ile dla jednych jest on do tej pory raczej synonimem kiczu, o tyle dla innych stał się idealnym przykładem na kreatywne wykorzystanie technologicznych innowacji i stworzenie z ich pomocą unikalnej oprawy wizualnej. Poza tym, na uwagę zasługuje fakt niezwykle twórczego wykorzystania inspiracji architektonicznych. To dzięki nim obuwie Nike Air Max nosi w sobie znamiona estetyki industrialnej.

Airmaxy – nie tylko dla profesjonalnych sportowców

Buty Nike Air Max mają do zaoferowania naprawdę wiele. Liczne serie w oldschoolowym stylu czy te bardziej nowoczesne wyróżniają się na pewno precyzją wykonania, dopracowaniem każdego detalu oraz olbrzymią różnorodnością. Nie bez przyczyny buty Air Max często są nazywane „klasykami”, a wielu ich amatorów uznaje je za najlepszą egzemplifikację obuwniczego dzieła sztuki.

Jaki model wybrać?

Chcąc uzyskać większą ochronę kostek na przykład podczas gry w koszykówkę, warto wybrać modele z wyższą cholewką. Prawdą jest, że niezwykle szeroka gama kolorystyczna sprawia, że wybór tylko jednego modelu jest niebywale trudny i często kończy się na małej prywatnej kolekcji. Buty Nike Air Max w odcieniach bieli i czerni idealnie sprawdzą się w przypadku klasycznych stylizacji. Modele wielobarwne luźnego stylu. Wariantów na stylizacje z obuwiem Nike Air Max jest wiele, a znana filozofia marki zawierająca się w lakonicznym haśle „Just do it” tylko nas dodatkowo zmotywuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>